Vlajková 2006 se uskuteční v termínu 22.-23.4. 2006. Rezervujte si tento termín již teď! Místo konání bude upřesněno později. Těšíme se na Vás!

Zájemci, kteří nebyli na letošním ročníku Vlajkové, nechť napíšou e-mail na adresu vlajkova.clavis@vrana.cz. Níže nealeznete něco o posledním ročníku, fotky, pravidla – snad vás to zláká! :-)

Jak dopadla Vlajková 2005

Autor: Ferda

Chcete-li také vyjádřit svůj názor k letošní Vlajkové, zašlete ho na vlajkova.clavis@vrana.cz.

Z pohledu organizátora

Co se nepovedlo?

Přijelo nás méně, než se přihlásilo, ale to se dalo očekávat. Kdyby se na poslední chvíli nepřihlásil Šedý vlk Radotín, Vlajkovou bych asi zrušil. Po čtyřech letech pauzy je to však dobrý začátek. Kontakty se obnovily a na příště očekávám hojnější účast. Ví se o dvou nebo třech týmech, které by příště rádi přijeli. Tak úplně nepovedené to vlastně není.
Škoda je, že v sobotu probíhaly Čekatelské zkoušky ORJ Prahy 5. Termín Vlajkové byl stanoven dřív, ale ČZ byly o týden posunuty, významem mají bohužel přednost.

U Vojkova se za těch pár let mnohé změnilo. Naučná stezka a cyklostezka hned vedle mrtvého kempu byla obrovským překvapením. Riskovali jsme a v jednu chvíli jsme museli zamaskovat ohniště a sbalit stany (donesené vlajky v tomto obdoví se nezapočítávaly). Bába nás skutečně "práskla" a přišla kontrola, měli jsme tedy štěstí. Bohužel jsme tak přišli o teplo ohně, což byl v noci nejen z mého pohledu velký nedostatek. Ponaučení pro příště: Pečlivěji vybrat místo konání.

Nedokázal jsem se přemoci a dokončit diplomy, které jsem měl připravené. Teď se k vám budou vlaječky těžko dostávat. Tuto inovaci musím příště dotáhnout do úplného konce.

Zapomněl jsem také vyhlásit závěrečnou bitku "všichni proti všem". Ta musí proběhnout za světla, ale ve spacáku člověk zapomene a nejspíš i ztratí chuť. Šestnáctihodinovka této tradici nesvědčí. Ne že by byla nutná...

Co se povedlo?

V prvé řadě to bylo počasí. Svítilo sluníčko, bylo opravdu nádherně, až jsem chvílemi zapomínal, že mám vraždit nepřátele po lese...

To že nás přijelo docela málo mělo i svůj velký klad. Rozdělili jsme se do týmu bez ohledu na příslušnost k oddílům. Nejenže byla hra vyrovnanější, ale jistě i zajímavější ve smyslu spolupráce s někým, koho jinak vůbec neznáte nebo jen málo. Myslím, že vyrovnanost přispěla i k tomu, že všichni vydrželi hrát celých 16 hodin. Dříve, když si jeden (nejmenovaný) tým udělal náskok, v noci pak mnozí šli spát - nebyla motivace.

Co nelze zařadit

Finančně jsem netratil ani jsem nevydělal. Pro příště by bylo lepší zkusit akci protlačit přes nějaký grant. Dřívější "fondy" již nelze uplatnit. I když 20 Kč asi nikoho nezruinuje... Výdaje pro příště by měly být menší, nějaký materiál zbyl.

Závěr

Akce se herně vydařila i přes menší účast, organizačně poněkud pokulhávala. Ve srovnání s předchozími ročníky jsem ale možná přílišný detailista, nejdůležitější je asi ten pocit ze hry jako takové.

Z pohledu hráče

Nelze se úplně oprostit od hodnocení organizace. Z pohledu účasti našeho roverského kmene jsem asi získal pár šedivých vlasů, ale to raději přeskočím. Přeskočím i to, že jedna povinnost přebije druhou (ach ten náš kmenový časopis) a nakonec ve čtvrtek v noci projíždíte s nákupním vozíkem Tesco a v pátečním ránu vyrábíte vlajky (nechtěl jsem, aby byly bílé hadříky jako dříve). Přeskočím i to odporné ranní vstávání a objevenou nechuť běhat někde po lese...

A ocitnu se v době, kdy už mi září úsměv na tváři. Začíná Vlajková! Nejdřív trochu váhavě rozdělujeme družstva, domlouváme se na šestnácti hodinách hry. Běžíme... já běžím také - to znamená, že žiju. Přemýšlím, jak dlouho mi to vydrží, během týdne jsem byl křáplej... za poslední rok normálka. Vyrábíme červenej kemp a jdeme seřezat ty pacholky! Rozdělujeme se, holky suverénně kráčí kamsi pryč, Kuba a Zub utváří jednu údernou dvojici a já s Lišákem druhou. Zjišťuju, že Lišák není ze Žižkova. Lišák zjišťuje, že já jsem Ferda, se kterým si psal esemesky ohledně akcí. Hledáme žluťáky a nacházíme je, ne však kemp a já jsem poslán do mrtváče, kde píšu stížnost: "Byl jsem stržen hned na začátku!"

Odkroutil jsem si 20 minut a jsem zase s Lišákem, tentokrát slibuju, že budu rozumnější. Kdybych byl stržen podruhé za sebou, upadl bych do stavu hluboké deprese. :-) Ztrácím Lišáka a potkávám Puštíka (později mojí oblíbenou oběť) a jeho fialového kolegu. Zabíjím je a mám obrovskou radost. Chvíli na to potkávám dva modráky a světe div se, utíkají. Potkávám dvě fialky, vraždím. Zanedlouho se setkávám s člověkem, který se stane mým osobním katem. Jeho jméno je Vykuk, žlutý bastard. Žluťáci se stávají mými nepřáteli na krev. To ještě v době, kdy moje červená jednoznačně vede na životech a nic nenapovídá tomu, že žlutá si vytvoří náskok, který udrží až do konce hry. :-(

To jsou první okamžiky, které si vybavuji, pak už je moje paměť v nesnázích. Pamatuji si jen, že jsem nalezl kemp fialových a ukořistil nadlouho svoji poslední vlajku. To se zlepšilo až večer. I tak jsem si připadal jako idiot, když jsem běhal (opakuji běhal!) od kempu ke kempu a tam nikdy nic. Jak by řek technik: "Byl jsem mimo fázi". Nakonec (opravdu nakonec) jsem si už musel lehnout v kempu fialových a na vlajku si počkat. Byl jsem při tom málem pomočen modrým bastardem, jehož kolega ho strašil, co kdyby na něj z toho křoví teď někdo vyskočil a... Přemýšlel jsem o tom, že bych se pobavil, kdybych to udělal, ale mně šlo opravdu velice o tu vlajku, která už musela být někde na cestě. Pamatuji si také, že při každém dalším setkání s Puštíkem narůstala jeho agresivita (čekal jsem co chvíli ránu do zubů a moje obavy nebyly daleko od skutečnosti) a vršili se jeho stížnosti na moje tričko. Totéž "zázračné" triko bylo před čtyřmi lety předmětem debaty na kapitánské poradě, kdy mě nemohl vystát Myšák. Nakonec si i Puštík vzal těsné triko a uklidnil se.

Za zmínku stojí, jak kdosi našel kemp žlutých. Stejnou věc jsem chtěl udělat už dřív, ale učinil jsem to až po vyprávění této historky. Jak byl tedy tento kemp nalezen? Návod je jednoduchý. Běž z mrtvého kempu žlutou výsečí minutu a půl (délka rozběhu) a vynoříš se přímo před kempem. Opravdu to fungovalo!

Odpoledne se zastavuje moje krvelačná nálada a v noci jen zhoršuju skóre. Vytrácí se výhoda úskoků (když ve tmě nevíš kam tak kam?) a vyhrává "zákon kyje a tesáku". Před příští Vlakovou asi budu jako ninja trénovat se zavázanýma očima... nebo se nebudu chovat jako sebevrah... :-) Nejvíc mě žralo, že po spojkách začaly chodit "komanda". Náš tým běhal rozdělený, takže když jsem vyskočil z křoví (kde jsem se nacházel z důvodu vykonání potřeby) na dvě postavy, které jsem za těchto okolností považoval za rovné (alespoň rovnější) soupeře, byli to naši (Jakub s Lišákem)...

Honzinovi se večer naopak daří a tak se (na úkor mě :-)) stává největším zabijákem (však se také podívejte na koho si trouf - na mě ne :-)). Škoda, že jsem ráno nevyhlásil tradiční bitku "všichni proti všem", tam by se ukázalo! :-)

Na poslední prémii jsem umluvil Petra, aby si vzal svoji vlajku a červenou nám nechal. Ale on byl rozumný a věděl, že se žlutou ho nechám odejít, ale o červenou budu bojovat (teda budeme, protože za stromem číhal ještě Lišák, ale před prémií nebylo rozumné se pro nic za nic hnedle bít). A tak jsme uhájili druhé místo, což mi na začátku hry, připadalo jako nemožné.

Závěrem musím říct, že z pohledu hráče jsem opravdu spokojený. Jen ta fyzička mohla být lepší, nějak jsem postrádal v tom svém běhu dynamiku. Těším se tedy na příště, ve stejnou dobu a na jiném místě!

Statistiky

Snažil jsem se vysledovat pohyb jednotlivých vlajek. U červené a žluté to bylo bez obtíží. V případě modré a fialové muselo několikrát dojít k záměně, o tom jsme diskutovali již při hře. Předpokládá se, že viník se tehdy přiznal a jelikož se jedná o příslušníka modrého týmu, budeme předpokládat, že fialoví podobný problém s rozlišováním barev neměli a jejich bodový součet je správný. Výsledky jsou tedy platné, i když ne v absoulutních číslech.

Celková početní statistika týmů

barvažčfm
zabili40344040
zabiti43294636
+/--35-64
vlajky34243022

Celková bodová statistika týmů

barvažčfm
životy400340400400
vlajky12509401010820
prémie9008005500
celkem2550208019601220
umístění1.2.3.4.

Nejlepší z týmů v zabíjení

barvakdopočetpříslušnost
mHonzina21RK Clavis
čFerda13RK Clavis
fPuštík13RK Clavis
žVykuk10Wakan

Nejlepší z týmů ve vlajkách

barvakdopočetpříslušnost
žPetr11Šedý vlk
fFranta10Šedý vlk
mHonzina7RK Clavis
čFerda5RK Clavis
čLišák5 

Statistiky týmů

Pod čarou jsou uvedeny nejasně zapsané donesené vlajky nebo nejasná stržení. Zejména by mě zajímalo, kdo je tajemný Jakub, objevující se ve statistikách každého týmu... Usoudil jsem, patrně správně, že to není Jakub z Glaurungu. Červeně jsem označil kapitány týmů. Označení hvězdičkou odjeli dříve (asi jsem nepostřehl všechny odjezdy).

barvakdozabil/azabit/avlajky
žVykuk1085
Petr9411
Rádoš859
Tonda *510
Hipík470
Alíče382
Béda175
Markéta002
Marťa *020
Jakub010
barvakdozabil/azabit/avlajky
čFerda1375
Jakub854
Zub464
Lišák325
Žofka233
Ulita222
Broskev141
Jezinka100
barvakdozabil/azabit/avlajky
fPuštík1393
Franta8710
Kráťa687
Jana262
Ťap232
Lenka331
Štír100
Ríma162
Michal *020
Jakub023
Ťap, Lenka, Ríma100
flek. džíny100
?100
??100
barvakdozabil/azabit/avlajky
mHonzina2147
Šejn1063
Žvejk436
Chrasťa253
Milan261
Bára190
Honzina, Bára001
Šejn, Chrasťa001
Vykukem010
Jakub020

Seznam zúčastněných

Celkem hrálo 31 lidí. Všem děkuji za účast!