Nevýhody, rizika a zásady.
Pro řidiče:
Uvedu zde jeden příklad, který je ze života mého známého. Zastavil na autostop jedné sympatické mladé slečně. Několik kilometrů jí svezl. Za 3 měsíce mu přišlo předvolání, aby se dostavil k soudu, protože milá stopařka na něj podal trestní oznámení za to, že jí údajně znásilnil. Vše se nakonec díky pružnému a rychlému soudnímu systému (po dvou letech) vysvětlilo. Ale ten známí se kvůli tomu rozvedl a úplně se mu doslova podělal osobní život.
Pro stopařky:
- Nemusí se jednat o vyježděného řidiče (nebezpečí dopravní nehody).
- Může se jednat o feťáka.
- Řidič může být pod vlivem alkoholu a nepoznáte to na něm.
- V žádném případě nesedat do vozu se 2 chlapy! ( i kdyby jim bylo 80 let - znáte to, šestá míza...).
- Je zapotřebí všímat si typu a barvy vozidla.
- Nedovírat dveře (řidič je dovře sám a Vy víte, jak v případě maléru uniknout).
- Nepoutat se bezpečnostním pasem (kvůli pohyblivosti).
- Všímat si, jak vypadá řidič.
- Zvláštnosti uvnitř vozu (co se houpe na zrcátku, nálepky..)
- Nebrat si na sebe provokativní oblečení (minisukni, tričko s výstřihem - tím nemyslím nosit pytel od brambor).
- Stopařka se má dle psychologických výzkumů s řidičem bavit. Pachatel, který chce někoho znásilnit zpravidla nechce o oběti nic vědět.
- V případě, že začnete mít z řidiče špatný pocit, dělejte, že se Vám chce zvracet nebo na velkou (představa, že si recidivista zadělá auto, je pro něj velice tíživá).
- Vždy dejte svému blízkému vědět, kdy jste odjela, kam jedete a kdy pravděpodobně dorazíte na místo. Po příjezdu zavolejte, že jste v pořádku.
Tyto informace jsou velice cenné. Jedná se mé zápisky z bezpečnostního semináře doktora Náchodského.Legendy české policie a soudního znalce.
Rozhodněte se sami. Je lepší dát pár desítek korun za autobus, nebo raději hazardovat se životem, zdravím, lidskou ctí a důstojností?